Doba čtení:1 m, 32 s
dernerova-alena-wiki-derner_compressed
Alena Dernerová se v minulosti postavila proti prolomení limitů povrchové těžby hnědého uhlí. Foto: wikipedia.org Derner

Do roztržek v hnutí Severočeši.cz, které vyústily ve zrušení kandidatury všech nominantů hnutí do krajských voleb na Ústecku, zasáhl mostecký magistrát. Povolil kandidaturu Aleny Dernerové do Senátu.

Dernerová stopku nedostala, její kandidatura platí a může se ucházet o hlasy voličů v regionu těžby hnědého uhlí. Mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková potvrdila, že úřad písemně oznámil hnutí Severočeši.cz, že Alena Dernerová zůstává kandidátkou pro volby do Senátu, napsal server neovlivni.cz.

Čtěte také:
Babiš prohrál. Kompenzace dostanou všichni horníci
Babiš odmítá kompenzace pro horníky z Mostecka

Návrh na její vyškrtnutí podala zmocněnkyně Severočechů Hana Jeníčková, kterou polovina hnutí neuznává. V případě krajských voleb předložila Jeníčková žádost na zrušení kandidatury Krajskému úřadu Ústeckého kraje, který jí obratem vyhověl a Severočechy odepsal. V Mostě si vzali čas na přezkum a situaci vyhodnotili opačně.

Cítím se poškozena situací, kterou způsobila Hana Jeníčková tím, že se bez mandátu snažila zasáhnout do mé kandidatury,” reagovala na rozhodnutí magistrátu v tiskové zprávě Dernerová. „Praktiky severočeského klondajku opět v praxi ukázaly, jak negativně ovlivňují náš život, ale i přesto všechno moje kandidatura je platná. Nenechte se ničím odradit, běžte k volbám.”

Spor o to, zda Jeníčková, místopředsedkyně strany, měla, nebo neměla mandát návrhy vůbec předkládat a zda krajský úřad postupoval v souladu se zákonem, bude dost možná řešit soud. Severočeši v pondělí úřad zažalovali, jeho úředníci každopádně jakékoli pochybení odmítají.

Alena Dernerová se před vstupem do politiky živila jako dětská neuroložka, praxi si ponechala i po svém zvolení do senátu a do zastupitelstva Ústeckého kraje. Senátorka se v minulosti postavila proti prolomení limitů povrchové těžby hnědého uhlí.

Mohlo by vás zajímat:
Seznamte se s generací XPower
NOEN staví unikátní rýpadlo pro Bulhary
V šachtě se prohání Batmanovo žihadlo

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa