Doba čtení:1 m, 8 s
Vnitřní Mongolsko, které se nachází na severu Číny, je klíčovým regionem pro těžbu uhlí a dalších nerostů. Ilustrační foto: pixabay.com

Nejméně dva lidé zahynuli a více než 50 dalších se pohřešuje po neštěstí, které se včera stalo v uhelném dole v čínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní média, podle nichž se zatím podařilo vyprostit šest zraněných.

Agentura Nová Čína uvedla, že nehoda se stala v povrchovém dole, jehož část se sesula a pohřbila lidi pod sutinami. Na záběru z místa je vidět masu načervenalé zeminy, která se spolu s oblakem prachu sune po jednom svahu dolu na těžební vozidla, v nichž byli lidé.

Nezvěstných je nyní 53. Pátrá po nich přes 340 hasičů a záchranářů a také šest speciálně vycvičených psů. Záchrannou operaci nařídil podle médií čínský prezident Si Ťin-pching.

Čína si mne ruce. Zájem o lithiové baterie roste

Firma Inner Mongolia Xinjing Coal Industry, která uhelný důl provozuje, loni dostala několik pokut za porušení předpisů bezpečnosti práce. Patřilo mezi ně nezabezpečení přístupových cest či nebezpečné skladování těkavých látek.

Vnitřní Mongolsko, které se nachází na severu Číny, je klíčovým regionem pro těžbu uhlí a dalších nerostů. Podle kritiků tam těžba na mnoha místech zpustošila původní krajinu, kterou tvoří hory, travnaté stepi a pouště.