Dva roky nepřibyli žádní horničtí sirotci

Spolek svatá Barbora

Spolek svatá Barbora (SSB) přizpůsoboval vzhledem k situaci vyvolávané onemocněním covid-19 poněkud svůj přístup – nesvolal sice déle než rok žádné společné setkání rodin, ale více přispíval na výuku a vzdělávání dětí. Skvělou zprávou je, že přes čtyřiadvacet měsíců nepřibyli noví horničtí sirotci!

Vloni jsme vyplatili dětem více než 1,1 milionu korun. Z důvodu koronaviru jsme neměli společnou akci, tradiční BarboRadování nevyjímaje. Proto každé dítě dostalo mimořádnou pomoc ve výši pěti tisíc korun. Další mimořádné dary jsme poskytovali rodinám v tíživých životních podmínkách. Peníze jsme posílali i na počítače a zajištění distanční on-line výuky,“ uvedla pro Měsíčník Horník Monika Němcová.

Čtěte také:
Sen každého kluka. Obří rypadlo na dálkové ovládání
Bílinské raky ohrožuje invazivní kolega

Ta se na letošní řádné členské schůzi SSB stala staronovou předsedkyní Baborky. „Členů spolku je deset včetně jednoho nového, jímž se stal státní podnik DIAMO. Letos jsme na členských příspěvcích získali skoro 360 tisíc korun,“ uvedla Němcová s tím, že byl odsouhlasen rozpočet i výše podpor pro děti na letošní rok.

Barborka schválila i nový výbor s Monikou Němcovou (za Sdružení hornických odborů) v jeho čele, místopředsedou Stanislavem Chobotem (DIAMO), Radkou Naňákovou, Barbarou Tomanovou a Danielem Sulavou (všichni z OKD), Pavlem Konečným (RBP) a Stanislavem Wizurem (DIAMO). Jakož to revizní komisi složenou z Pavla Jílka a Adriany Furendové za OKD a Dariny Hermanové za DIAMO.Barborka, jak předsedkyně oznámila, se aktuálně stará o třiačtyřicet dětí ve věku od tří do šestadvaceti let. Moc potěšující je to, že k nám žádný nový sirotek nepřibyl. A stejně tak rostoucí počty dětí, které s velkou pomocí našeho spolku zdárně absolvovaly svá studia,“ dodala. A pokud to epidemická situace dovolí, na podzim má Barborka v plánu konečně společný víkend.