Efektivnější ochrana pro Mariánské Radčice

V průběhu těžby byl přerušen tok Radčického, Lomského a Loučenského potoka, původní přítoky Bíliny. Toky jsou svedeny přeložkou do Loučenského potoka a zbytek je zachycen v nádrži na hraně lomu a přečerpáván mimo těžební prostor. Foto: SDAS

Během léta, v dostatečném předstihu před přiblížením porubní fronty Dolů Bílina, bude v prostoru u čerpací stanice Libkovice 2 dokončena rekonstrukce a rozšíření ochranných opatření bránících pronikání nežádoucímu vlivu těžebních operací do sousední obce Mariánské Radčice.

Stávající zelená stěna postavená už v roce 2011 projde zesílením základů i ocelové konstrukce. Výška stěny se zvětší až na 11,6 metru a především bude osazena zvuk pohlcujícími panely. Celková délka této ochranné stěny dosáhne 162 metrů, napsaly Hornické listy.

Čtěte také:
Sokolovská uhelná provozuje špičkové laboratoře
Sokolovská chce těžit uhlí nad limit

Na stávající rekonstruovanou stěnu budou prostorově a konstrukčně navazovat další dvě nové stěny v délce 54 metrů, respektive 36 metrů. Také u těchto nových protihlukových a protipohledových stěn budou použity zvuk pohlcující panely. Úpravou prochází i koryto přilehlého Radčického potoka.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo