Elektrárna Opatovice se rozdělila na dvě firmy

Elektrárna v Opatovicích nad Labem zajišťuje dodávky tepla do Hradce Králové, Pardubic, Chrudimi a do přilehlých obcí, celkem jde asi o 63 000 domácností a stovky nemocnic, škol a podniků. Vyrábí rovněž elektřinu. Foto: wikipedia.org

Energetický a průmyslový holding (EPH) rozdělil jím vlastněnou elektrárnu v Opatovicích na dvě společnosti. Vydělila se tak výroba elektrické energie a tepla do firmy Elektrárny Opatovice a distribuce tepla do firmy EOP Distribuce. Změna se připravovala od října loňského roku.

Jedná se o strategické rozhodnutí Energetického a průmyslového holdingu oddělit výrobu elektrické energie a tepla od distribuce tepla, což je běžná praxe v celém energetickém sektoru,“ uvedlo vedení elektrárny na webových stránkách.

Z původní společnosti byla vyčleněna část majetku související s výrobou a prodejem elektřiny, výrobou tepla a stavebních hmot na nástupnickou společnost, a to včetně veškerých právních vztahů, které jsou s tímto majetkem spojené. Vše přešlo na dřívější firmu VTE Moldava II nesoucí nově název Elektrárny Opatovice. V rozdělované společnosti přejmenované na EOP Distribuce pak zůstal majetek a právní vztahy týkajících se výhradně zajištění distribuce tepla. Změny byly zapsány do obchodního rejstříku začátkem ledna.

Opatovice mají pravomocnou emisní výjimku

Elektrárna v Opatovicích nad Labem zajišťuje dodávky tepla do Hradce Králové, Pardubic, Chrudimi a do přilehlých obcí, celkem jde asi o 63 000 domácností a stovky nemocnic, škol a podniků. Vyrábí rovněž elektřinu. Patří do Energetického a průmyslového holdingu (EPH), který ovládá miliardář Daniel Křetínský.