Doba čtení:59 s
Energetická krize se může naplno projevit, pokud přijde tuhá zima. Foto: pixabay.com

Podle analytiků se evropští dodavatelé elektřiny připravují na přechod na alternativní zdroje energie, aby uspokojili poptávku, protože problémy s dodávkami plynu pokračují. Klíčovou roli přitom bude nejspíš hrát uhlí.

Plynu je v Evropě málo a jeho ceny rostou do nebes. Pokud se dodávky významně nezvýší, ceny budou nadále prudce růst a náklady se „nevyhnutelně“ přenesou na spotřebitele. Především je však nutné zajistit dodávky dostatečného množství elektřiny.

Čtěte také:
Experti: Elektřina bude dál výrazně zdražovat
Němci směřují k energetické závislosti

Zkrátka a dobře, pokud nenastane mírná zima nebo se nezmírní poptávka, budou muset energetické společnosti v EU hledat alternativní zdroje energie, aby pokryly poptávku,“ uvedl pro server thenationalnews.com Slava Kiryushin, globální ředitel pro energetiku společnosti DWF, mezinárodního poskytovatele právních a obchodních služeb.

Ačkoli zvyšování produkce uhlí nebude mnohými vítáno, protože se Evropa snaží snížit emise uhlíku, aby splnila cíle v oblasti změny klimatu, jedná se o mnohem ekonomičtější zdroj paliva. Uvidíme, jak evropské energetické společnosti vybalancují nárůst emisí uhlíku a nálady spotřebitelů proti nedostupnosti nebo cenové nedostupnosti energie z méně uhlíkově náročných zdrojů,“ dodal.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa