Erizon zrekultivoval bývalý australský důl

Hail Creek Rio Tinto Foto: google.com/maps

Když se těžební společnost Rio Tinto rozhodla rekultivovat areál bývalého uhelného dolu Hail Creek v australském státě Queensland, vybrala pro tuto činnost firmu Erizon. Ta změnila část lokality, kde se v předchozím roce vytěžilo 9,4 milionu tun uhlí, na vegetační půdu vhodnou pro nové účely.

Erizon byl vybrán pro své rozsáhlé zkušenosti s analýzou půdy a rekultivacemi a také pro svou schopnost rychle reagovat na rozsáhlé požadavky. „Klient chtěl, aby byla práce provedena co nejdříve, a my jsme tam byli, abychom dodali řešení během krátké doby,” řekl pro server australianmining.com poradce společnosti Erizon pro životní prostředí Glenn Sullivan, který projekt řídí.

Čtěte také:
Austrálie odmítá odejít od uhlí
Austrálie s uhlím počítá

Projekt zahrnoval 32,8 hektarů revegetačních prací pro včasnou rehabilitaci a stabilizaci půdy, což je termín používaný k popisu obnovy slabé a narušené půdy. Erizon v projektu použil pouze důlní certifikované zařízení, včetně 3D průzkumu dronů pro mapování oblasti s vysokou přesností.

„Pomocí 3D mapování a fotogrametrie, která je uměním měření z fotografií, nám umožňuje získat skutečné porozumění prostoru,” vysvětlil Sullivan. „Když provedete tento fotogrametrický průzkum oblasti, získáte představu o tom, kde jsou přístupové body a rozsah parametrů, které máme od těchto přístupových bodů k dodání našich řešení,” dodal

Erizon zvolil směs semen pastvinných trav a nativních stromů, které vyžadovaly změny, které by pomohly posílit jak organickou, tak mikrobiální aktivitu půdy. Odborníci také hydraulicky přidali kombinaci povrchové vody, semen a organických látek na povrchový substrát, aby se zajistilo dosažení maximálního kontaktu půda-semeno. Tato metoda je známá pod pojmem hydromulčování.

„Podařilo se nám stabilizovat substrát a dosáhnout celkového půdního pokryvu při zlepšování kvality půdy,“ popsal Sullivan. Díky vynikající odolnosti proti erozi, kterou poskytuje hydromulčovací řešení, místo dokáže odolávat silným bouřím velkému množství srážek, které jsou v oblasti typické.