ERÚ už nebude Křetínského nájemcem

Lighthouse Tower Foto: Pixabay com

Pracoviště Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v Praze mění sídlo, v rámci Holešovic se z Partyzánské ulice se stěhuje do kancelářského komplexu Lighthouse v Jankovcově ulici. Přesun byl podle mluvčího ERÚ Michala Keborta plánovaný dlouhodobě.

Energetický regulační úřad má hlavní sídlo v Jihlavě, dislokovaná pracoviště jsou v Ostravě a právě v Praze.

Z celkových 296 systemizovaných pracovních míst ERÚ připadá 120, tedy nejvíce, na sídelní město úřadu Jihlavu. Na pražském dislokovaném pracovišti je systemizováno 104 míst, na ostravském dislokovaném pracovišti je to 72 míst,“ řekl Kebort. Dosavadní pražské pracoviště bylo podle něj od počátku považováno víceméně za provizorium.

Čtěte také:
Bývalá vedoucí odboru licencí ERÚ je nevinná
Energetické firmy umožní lidem „home office“

Kritika mimo jiné mířila na to, že jeho pronajímatel náleží do silné energetické skupiny, jejíž činnost spadá do regulatorních kompetencí ERÚ,“ uvedl Kebort. V budově v Partyzánské ulici dosud sídlila společně s ERÚ společnost Pražská teplárenská z skupiny EP Infrastructure (EPIF) z Energetického a průmyslového holdingu podnikatele Daniela Křetínského.

Důvodem stěhování nebyla podle Keborta ani výše nájmu. Uvedl, že přesun schválila vládní dislokační komise, která podobné změny u státních úřadů schvaluje. „Hlavním motivem stěhování byla snaha zajistit odpovídající prostory pro úřad, jeho zaměstnance a v neposlední řadě i pro návštěvníky z řad spotřebitelské veřejnosti, pokud mají zájem o osobní kontakt. Recepce budovy, která například dosud fungovala jako improvizovaná poradna, odpovídající podmínky nenabízela,“ dodal mluvčí.

Informace o omezení úředních hodin kvůli přesunu pražského pracoviště najdou lidé na webu úřadu. V Jihlavě a Ostravě se úřední hodiny nemění.

ERÚ byl zřízen v roce 2001. Do jeho působnosti patří mimo jiné regulace cen elektřiny, plynu a tepla, podpora hospodářské soutěže v energetických odvětvích, výkon dohledu nad trhy v energetických odvětvích nebo ochrana oprávněných zájmů zákazníků.