Doba čtení:1 m, 12 s
Jaroslav Hanák spcr.cz
Podle prezidenta svazu průmyslu a dopravy Jaroslava Hanáka jsou firmy v regionu připraveny investovat do rekvalifikace horníků z OKD. Foto: spcr.cz

Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) slovy svého prezidenta Jaroslava Hanáka garantuje poskytnout pracovní místa části propuštěných horníků. Firmy jsou připraveny investovat do rekvalifikace pracovníků.

Nabídka ze strany našich členských firem je korektní. Máme přehled o poptávce, o poptávaných profesích i o mzdách. Ovšem zájemci o práci se musí nabídce přizpůsobit,“ uvedl Jaroslav Hanák při jednání speciálního týmu k situaci v OKD. Tým sestavil předseda vlády Bohuslav Sobotka a jeho členem je ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministryně práce Michaela Marksová, hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák (všichni ČSSD) či šéf odborů Josef Středula.

Čtěte také:
Polovinu horníků OKD by mohly vzít firmy z okolí
Část horníků by mohla pracovat v Hamé

Je nutná vhodná komunikace s propouštěnými. Je naším zájmem, aby co nejrychleji našli novou práci. Naše členské firmy poptávají nové zaměstnance. Jsou připraveny investovat do přeškolení,“ uvedl Jaroslav Hanák.

Podstatnou informací také je, že Česká republika již připravila žádost o čerpání prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci. „Mělo by jít o peníze pro pět set až osm tisíc propuštěných pracovníků z OKD,“ uvedl Jaroslav Hanák. Již od 1. července se má však OKD rozloučit s 330 pracovníky.

Mohlo by vás zajímat:
Léčivé koule už patří minulosti
Tajuplná uhelná lebka
V podzemí se skrývá fosilní prales