Golf mezi šachtami

Golf resort Lipiny se těší velké oblibě. Foto: OKD

Dvaadvacet tisíc hráčů. To byla bilance letošní sezony v karvinském areálu, obklopeném těžními věžemi šachet ČSM, Darkov a ČSA a provozovaném pod hlavičkou Servisních služeb společnosti OKD. Golf Resort Lipiny měl podle jeho vedoucího Pavla Maliny za sebou vydařený rok.

Poslední akcí naší již sedmé golfové sezony byl veřejný turnaj Lipiny Cup 2018, který proběhl za fantastického počasí a skvělé účasti,“ informoval Malina s tím, že na závěr dorazila také spousta nových tváří. Začátečníci (hráči bez HCP, handicapu označujícího číselné vyjádření herní úrovně amatérů) se utkali ve speciální devítijamkové kategorii, napsal Měsíčník Horník.

Čtěte také:
Bakala podal u amerických soudů žalobu na Krúpu
Bývalý velvyslanec USA Schapiro je Bakalovým právníkem

Nejlepším hráčem Lipiny Cup 2018 v osmnáctijamkové kategorii se stal Tomáš Frankl, který si díky sponzorům odnesl krásnou cenu ve formě noclehu na Zámečku Petrovice a hru na hřišti v Ropici. Vložené soutěže The Longest Drive – neboli Nejdelší odpal – vyhrál Jakub Ryška a The Nearest to Pin – tedy Nejblíže jamce – Martin Ryška,“ uvedl vedoucí karvinského areálu. Pod jeho dominantou, replikou šachetní těžní věže, se letos zahajovalo a následně vyhlašovalo celkem devětačtyřicet turnajů a dalších akcí pro veřejnost.

Od devítijamkových turnajů pro začátečníky, společenských akcí, dnů pro týmy, až po osmnáctijamkové turnaje pro již zkušené golfisty,“ vysvětloval Malina. Ten také zdůraznil práci s mládeží. A to v podobě příměstských táborů, organizovaných ve spolupráci se spolkem Golf Club Lipiny a podpořených Nadací OKD. V tomto roce se jich zúčastnilo 140 mladých golfistů a golfistek. „Co se týče zázemí, nově jsme na cvičné ploše zvané Driving Rance položili umělý trávník, ze kterého mohou zájemci odpalovat i po uzavření travnatých ploch. Třeba i do sněhu,“ upřesnil vedoucí.

Driving Range se podle něj stal oblíbeným místem právě naprostých amatérů, kteří si –také díky příznivým cenám v Golf Resortu Lipiny – zvykli přicházet „odpálit jen pár míčků“ v příjemné a relaxační atmosféře. „Vnímání golfu veřejností se po těch sedmi letech mění k lepšímu. Za což jsme samozřejmě rádi! Na druhé straně ale víme, že získávání nových hráčů je během na dlouhou trať. Tomu se nicméně snažíme jít naproti právě úvodními lekcemi se zaškolením na Veřejném hřišti, včetně seznámení se s nezbytnou golfovou etiketou,“ podotkl Malina.

Zaškolení nováčci, jichž bylo od zahájení kurzu v roce 2014 už čtyři a půl tisíce, získali takzvanou Start kartu. Těch přibylo jen v letošním roce na sedm stovek! Golf Areál Lipiny podle zkušeností personálu objevili také hráči z Polska. Dětskou golfovou školu navštěvovalo pravidelně padesát chlapců a dívek a tento sport gentlemanů byl zařazen na karvinské ZŠ Dělnická jako jeden z volitelných předmětů. „Žáci, kteří si ho vyberou, mají samozřejmě tréninky u nás. Náš areál je otevřen široké veřejnosti a golf si může vyzkoušet a zahrát opravdu každý,“ doplnil Malina.

Mohlo by vás zajímat:
Motor, ze kterého jde strach
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků