Doba čtení:1 m, 6 s
Žatecká teplárenská je výrobcem tepla i elektrické energie. Foto: ztas.cz

Hasiči strávili druhou noc v Žatecké teplárenské na Lounsku. Vyjeli tam v pondělí k požáru kotelny na biomasu. Hořel topný olej, který vytekl z nádrže. Včera brzy ráno hasiči požár lokalizovali, stále proměřují systém termokamerou. ČTK to řekl mluvčí hasičů Milan Tabi.

Společnost dodává místním teplo a teplou vodu. Topná sezona byla ve městě již ukončena, teplá voda lidem v pondělí netekla několik hodin. K večeru se podařilo dodávky obnovit. Ředitel společnosti Pavel Jonáš ČTK sdělil, že požár zřejmě způsobila technická závada. Škodu zatím není možné odhadnout, musí být nejprve ukončen zásah hasičů. Událost se obešla bez zranění.

Smil: Dekarbonizace Evropy nemá z pohledu klimatu smysl

Žatecká teplárenská je výrobcem tepla a elektrické energie. Teplo je dodáváno do města Žatce rozsáhlou sítí horkovodů. Elektrická energie je určená částečně pro vlastní spotřebu a částečně je předávána do distribuční sítě.

Žatecká teplárenská disponuje dvěma tepelnými zdroji. Teplárna Perč II ORC , která je základním zdrojem tepla a Výtopna Perč I, což je Špičkovací/záložní zdroj, který jako palivo využívá uhlí v kombinaci s biomasou. Instalovány jsou 3 kotle, které jsou v provozu zejména v zimním období, pokud je nedostatečný výkon, respektive dodávka tepla ze základního zdroje Perč II ORC.