Doba čtení:1 m, 9 s
Nejnovější tatry hasičů Severní energetické budou nasazovány v obou těžebních společnostech skupiny Sev.en Energy. Ilustrační foto: hasici.koprivnice.org

Pořádný vánoční dárek dostali v  předstihu hasiči Severní energetické. Jejich vozový park rozšířila nová Tatra Force T 815-7 6×6.

Pro nás je to už druhé vozidlo tohoto typu. V roce 2016 bylo zakoupeno první, a protože se v podmínkách povrchového lomu osvědčilo svou výbornou průchodností těžkým terénem, stavitelnou světlostí a schopností dopravit na místo velkou zásobu vody, pořídili jsme si druhé,“ vysvětlil Bronislav Vilhelm, velitel hasičského záchranného sboru Severní energetické.

Čtěte také:
Rekultivaci pomůžou nová auta
Pozemky po těžbě uhlí využijí i Lesy ČR

Vozidla mají stejnou konstrukci i vybavení. Jsou určena pro prvotní zásah jak v běžných podmínkách, tak i v krizových situacích. Také proto mají speciální vybavení, například v přední části na nárazníku otočnou proudnici, která se ovládá z kabiny řidiče nebo elektrocentrálu s osvětlovacím stožárem. „Výbavu obou vozů jsme rozšířili i o další osvědčené a v těžebních lokalitách používané prostředky,“ doplnil Jiří Polívka, vedoucí strojní služby hasičského záchranného sboru Severní energetické s tím, že auta budou nasazována na obou těžebních lokalitách skupiny Sev.en Energy, v Centrální požární stanici Obránců míru a pobočné požární stanici Hrabák.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu