Doba čtení:1 m, 19 s
V nových koupelnách pro hlubináře na Armádě musela vzniknout i lampovna. Foto: Czech Coal

Ještě nedávno vyráželi hlubináři do chodbic ve svazích lomu ČSA ze svého sídla v areálu bývalého hlubinného Dolu Centrum, od srpna našli kompletní zázemí přímo v lokalitě ČSA a spolu s nimi i celé vedení společnosti Důl Kohinoor, která „Centrumku“ spravovala.

Celkem se stěhovalo zhruba 220 lidí, kompletní správa závodu, ale také například dispečink, lampovna nebo báňští záchranáři. Pro změnu sídla závodní báňské záchranné stanice jsme museli od báňského úřadu získat i nové povolení,“ uvedl Antonín Kotrbatý, výrobní ředitel Dolu Kohinoor. Areál dolu Centrum v dohledné době ještě zcela neosiří, bude se odtud přesouvat technologie a stále sem dojíždí z lokality ČSA skupina zaměstnanců, která dokončuje stěhování.

Čtěte také:
Největší jezera v ČR vznikla díky těžbě uhlí
Těžaři pomohli zachránit dětský tábor

Nakonec v areálu zůstane jen několik externích irem. Správa Dolu Kohinoor nově sídlí v nejvyšším patře budovy SVAPO na lokalitě ČSA spolu s úseky uhlí a skrývky ČSA a také společností Czech Coal Power. „K dispozici máme také jednu montážní halu, kde dříve býval sklad, nyní zde našli útočiště báňští záchranáři,“ doplnil Kotrbatý. Pro potřeby hlubinářů se upravovalo také nejvyšší patro koupelen za správní budovou Sev.en v lokalitě ČSA, kde vznikly takzvaná čistá a špinavá šatna i lampovna. V chodbicích svahů lomu ČSA pracuje v současné době ve dvanáctihodinovýchsměnách od pondělí do pátku přibližně 210 hlubinářů.

Mohlo by vás zajímat:
Motor, ze kterého jde strach
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků