Doba čtení:1 m, 11 s
Generální ředitel Vršanské uhelné Vladimír Rouček (vpravo) předal šek házenkářkám. Foto: Matěj Groman
Generální ředitel Vršanské uhelné Vladimír Rouček (vpravo) předal šek házenkářkám. Foto: Matěj Groman

Profesionální sportovci, které podporují těžební firmy na Mostecku sklízejí úspěch za úspěchem. Mostecké házenkářky obhájily Český pohár. Černí andělé dostali za letošní úspěchy od hlavního partnera, kterým je těžební společnost Vršanská uhelné šek v hodnotě jednoho milionu korun. Severní energetická zase sponzoruje litvínovské hokejisty. Ti letos získali historicky první extraligový titul.

„Díky dlouhodobé podpoře Vršanské uhelné naše družstvo poslední tři roky dosahuje nejvyšších úspěchů na házenkářské scéně, bez finanční podpory Vršanské uhelné, statutárního města Most a drobných partnerů by bylo obtížné tyto úspěchy obhajovat,“ sdělila serveru iUHLI.cz místopředsedkyně klubu Pavla Chotěborská. Dodala, že finanční podpora je důležitá k zabezpečení chodu klubu.

[quote text_size=“small“ author=“Vladimír Rouček, generální ředitel Vršanské uhelné“]

Házená se stala v Mostě sportovním fenoménem a nemá v městě konkurenci. Na ligové zápasy chodí v průměru přes 800 diváků, padl už také návštěvnický rekord 1500 fanoušků. Takovou diváckou podporou se v České republice nemůže pochlubit žádný ženský kolektivní sport.

[/quote]

Severní energetická dlouhodobě podporuje hokej v Litvínově. Malé město na severu Čech, kde vyrostla celá řada skvělých hokejistů, se dočkalo titulu. Litvínov ožil velkolepými oslavami prvního titulu domácích hokejistů, na který čekali dlouhých 56 let. „Za posledních pět let dosáhla naše podpora litvínovského hokeje v různých jeho kategoriích necelých 15 milionů korun,“ uvedla mluvčí Severní energetické Gabriela Sáričková Benešová.