Tři sestry nakopnou horníky

Ilustrační foto: OKD

Hned tři různé akce se v Česku připravují na Den Horníků. V pátek 11. září budou horníci slavit na mosteckém hipodromu. V sobotu 12. září se konají Hornické slavnosti v karvinském Parku Boženy Němcové a ve stejný den se uskuteční Den horníků ve Staříči.

V Mostě bude hlavní hvězdou Ewa Farna. Na hlavním pódiu dále vystoupí Leona Machálková, Gábina Goldová s kapelou nebo Míša Mervartová a Nela Kailová. Od 14:00 bude otevřeno dětské centrum, které nabídne různé atrakce.

Hlavní hvězdou Hornických slavností OKD v Karviné bude česká hudební legenda Tři sestry, která slaví třicet let existence. „Pevně věřím, že hlavní hvězda, která letos do Karviné přijede, je svou originální hudbou i texty blízká velké části nejen našich zaměstnanců, ale i obyvatel hornického regionu. Původně punková kapela se postupně hudebně rozkročila do dalších žánrů, což činí její pozici na české scéně nezaměnitelnou. Doufáme, že vyjde počasí a v Karviné i ve Staříči přivítáme tisíce fanoušků hudby, zábavy, ale i ty, pro které jsou důležité hornické tradice regionu. V bohatém programu si každý najde to, co ho zajímá a je mu blízké,“ uvedla za organizátory Lenka Flámová z OKD.

Hlavní hvězdou Hornických slavností OKD v Karviné bude česká hudební legenda Tři sestry

Čtěte také: Do fáraček vlezl hned po veselce

Kromě Tří sester zahraje v hornickém regionu populární kapela Ahard – ať už samostatně, nebo se zpěvačkou Tanjou. Vystoupí havířovská kapela Nebe nominovaná v několika soutěžích v kategorii Objev roku, nebo Objev roku v anketě Český slavík 2014, zpěvačka Elis. Představí se také Vaťák – revival skupiny Kabát.

Ve Staříči bude program především rockový. Na fotbalovém a sportovním areálu ve Staříči zahrají AC/DC revival, Kabát revival, Scorpions revival, Argema, Roman Vojtek nebo rocková kapela Traktor.

Obě akce nabídnou jako tradičně bohatý program pro děti. V Karviné se část programu vrací do zrekonstruovaného amfiteátru letního kina, kde bude postavena stage Nadace OKD s vystoupením mažoretek, cirkusu, folklorního souboru, taneční formace nebo v regionu populárního Permoníku.

Obě akce pietním aktem, v případě Karviné mší, připomenou památku těch, kteří zemřeli při práci v hornictví.

Mohlo by vás zajímat:
Důl OKD si „zahrál“ v korejském filmu
Kouzlo starých šachet přenesl na obrazy
Fotbalgolf? Na mosteckém Hipodromu!