Horníci protestovali v podzemí

Ilustrační foto: OKD

Celkem 46 horníků dnes v podzemí protestovalo proti situaci OKD. Ilustrační foto: OKD

Celkem 46 horníků Dolu Darkov na Karvinsku dnes v podzemí žádalo odpovědi na své otázky, které souvisejí se špatnou hospodářskou situací společnosti OKD. Dvacet šest horníků nevyfáralo z noční směny, k nim se přidalo 20 havířů z ranní směny. Po rozhovoru s provozním ředitelem OKD Pavlem Hadravou nakonec vyfárali na povrch.

Čtěte také:
Bakala: Žralok pravdy a lásky
Sliby, byty a letadla Zdeňka Bakaly

Akci neorganizovaly odbory, nejednalo se o stávku. Horníci požadovali, aby za nimi do podzemí sfáral někdo z vedení firmy. To se nakonec stalo. Podle tiskového mluvčího společnosti Ivo Čelechovského za horníky dorazil právě Hadrava a odpověděl jim na otázky.

Horníci protestovali proti situaci těžební společnosti OKD, jejíž vedení by dnes mělo jednat o tom, zda na sebe ztrátová firma podá insolvenční návrh. „Vyhrožuje se, že nebudou peníze, že horníci nedostanou výplaty,” řekl dnes ČTK předseda Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu Jan Sábel. Doly i s dodavatelskými firmami zaměstnávají asi 12 tisíc lidí. Podle mluvčího Čelechovského firma ranní událost považuje za pracovní briefing.

Mohlo by vás zajímat:
Otava a Paukner mají zájem o část OKD
Zeman: Nejlepší by bylo OKD znárodnit
Zeman přirovnal Bakalu ke Koženému