Doba čtení:1 m, 2 s
Horníci porouchaný elektromobil dotlačili k nabíjecí stanici v uhelném dole. Foto Randy Smith FB

K symbolické události, která ukazuje problémy přechodu z tradičních na moderní technologie, došlo v Západní Virginii. Skupina horníků zde zachránila pár, kterému se porouchal elektromobil, a dotlačila ho k nabíjecí stanici v uhelném dole.

Pár mířil na víkendovou dovolenou, když jejich elektromobilu došla energie. Na fotografiích, které na Facebooku sdílel republikánský senátor za okres Tucker Randy Smith, je vidět porouchané auto před příjezdovou cestou k uhelné společnosti Mettiki na silnici U.S. 48. „Byla to docela ironie… být připojen k uhelnému dolu,“ citoval senátora Smithe server msn.com.

Volkswagen zůstává u uhlí

Horníci Andrew Smith a Daniel House v pořadu „Fox & Friends“ diskutovali o ironii okolností a o tom, jak turisty zachránili. „Všiml jsem si, že ti lidé, kteří se zhroutili, byli z Washingtonu, D.C., a já vím, že horníci mají někdy špatnou pověst. A my jsme jim prostě chtěli ukázat, že máme srdce a jsme dobří lidé,“ vysvětlil House.

Horníci s dvojicí nemluvili o politice, ale Andrew Smith jim dal suvenýr v podobě poznávací značky s nápisem „Přátelé uhlí“, aby na svou cestu a památnou záchrannou misi nezapomněli.