Doba čtení:1 m, 41 s

Velkou změnu dohodli představitelé společnosti OKD, magistrátu a městského kulturního domu v Karviné. Hornické slavnosti 2024 se uskuteční už první červnový víkend, v pátek 7. a v sobotu 8., společně s Dny Karviné.

Veřejné oslavy Dne horníků mají v našem regionu více než sedmdesátiletou tradici, na niž chceme samozřejmě navázat i v letošním roce. Je to také příležitost veřejně poděkovat všem našim současným i bývalým zaměstnancům za jejich práci a loajalitu a našim partnerům za spolupráci,“ uvedla pro Měsíčník Horník mluvčí OKD Barbora Černá Dvořáková.

Letos těžaři spojili síly s městem Karviná. Společná akce, určená pro zaměstnance OKD i jejich rodiny, zvané hosty a širokou veřejnost, se přidává k tradicím městských slavností a ponese název Dny Karviné a Hornické slavnosti 2024. „Uskuteční se ve dvou dnech, 7. a 8. června, a na čtyřech scénách v centru Karviné. Na louce v parku Boženy Němcové, v amfiteátru letního kina v parku Boženy Němcové, na Masarykově náměstí a u zařízení Oáza. Přineseme dva dny zábavy, kdy si návštěvník každé věkové kategorie, včetně dětí, na než čeká široký výběr atrakcí, přijde na své. Vstup pro návštěvníky bude stejně jako v předchozích letech zdarma,“ upřesnila Černá Dvořáková.

OKD investuje přes osm milionů korun do nových přístrojů

My samozřejmě připravujeme naše městečko. Po dohodě s městským domem kultury, který celou akci za Karvinou organizuje, bude i letos Nadační městečko ve stejném formátu jako v minulých letech. Proběhne v sobotu 8. června. V pátek 7. zajistí obdobný program pro děti Městský dům kultury Karviná,“ vzkázala Monika Němcová, ředitelka Nadace OKD.

Sloučení obou akcí vítáme. Dochází ke spojení dvou zkušených organizačních týmů, které si mohou předat své zkušenosti a nabídnou občanům města atraktivní dvoudenní akci s řadou zajímavých vystupujících a bohatým doprovodným programem,“ řekl náměstek karvinského primátora Andrzej Bizoń. Mezi hvězdami letošních slavností jsou potvrzeni například David Koller, Monkey Business, Doga, Desmod, Lenny, Petr Bende, Vojtěch Dyk, Adam Ďurica, We Are Domi nebo AC/CZ. „Pietní část, která se váže k oslavám Dne horníků, uskutečníme v zářijovém termínu,“ doplnila mluvčí OKD.