Hornické slavnosti OKD proběhnou 14. září

Foto: wikipedia.org hons084

Den horníků oslavovaný tradičně v září je podobně jako svátek sv. Barbory v prosinci pro havířskou veřejnost příležitostí ke společnému setkání, posezení, ale i uctění památky kolegů, kteří už nejsou mezi námi.

Proto i Hornické slavnosti OKD 2019 v sobotu 14. září zahájí v 12:30 hodin tradiční pietní akt s položením květin k pomníku obětí havířského povolání na Univerzitním náměstí u Slezské univerzity v Karviné-Fryštátě, napsal Měsíčník Horník.

Čtěte také:
OKD klesly tržby i zisk
Bývalý velvyslanec USA Schapiro je Bakalovým právníkem

Letošním slavnostem ale bude o týden dříve, tedy v neděli 8. září, předcházet bohoslužba za zemřelé horníky. Celebrovaná bude česky od 10:30 v kostele Povýšení sv. Kříže v Karviné-Fryštátě. 14. září totiž budou karvinské kostely už od rána v rámci Dnů evropského kulturního dědictví otevřeny pro prohlídky veřejnosti. Proto jsme tradiční bohoslužbu operativně zorganizovali v neděli, pár hodin před oficiálním Dnem horníků 9. září,“ uvedl tiskový mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Sobotní zábavný program pro širokou veřejnost začne tradičně po obědě ve 14 hodin v Parku Boženy Němcové. Na pódiu se postupně představí zpěvačka Markéta Konvičková, pak skupiny Xindl X a Ahard, zpěvák Petr Kolář a finále bude patřit skupině Mandrage. Moderátorem celého dne bude Petr Rajchert. „Ani letos jsme nezapomněli na děti. S Nadací OKD jsme pro ně připravili zábavné „Nadační městečko“, s celou řadou překvapení a dárků. Podrobnosti se dozvíte v tomto vydání měsíčníku Horník. A do zábavného odpoledne se rovněž zapojí i někteří sponzoři. Za všechny jmenujme zdravotní pojišťovnu RBP, která s naší firmou úzce spolupracuje a na Hornických slavnostech bude mít svoje Stany zdraví. V nich si můžete ověřit svoji aktuální zdravotní kondici a nejenom to,“ dodal na závěr Ivo Čelechovský.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme