Hüner má tři nové náměstky

Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner. Foto: siemens.cz

Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO) jmenoval do funkcí tři nové náměstky – Eduarda Muřického, Mariána Piechu a Ondřeje Malého.

Muřický se do funkce náměstka vrací, na starosti bude mít novou sekci průmyslu, podnikání a stavebnictví. Piecha stane v čele sekce fondů EU a digitální ekonomiky. Malý je náměstkem člena vlády s prioritou zavádění vysokorychlostního internetu.

Muřický a Piecha prošli výběrovým řízením, které ministerstvo na začátku roku vyhlásilo na celkem pět pozic náměstků. Muřický byl na ministerstvu od roku 2014 náměstkem pro sekci průmyslu. Po systematizaci schválené vládou Andreje Babiše (ANO) bylo toto místo zrušeno.

Čtěte také:
Čistka na Ministerstvu průmyslu
Australané chtějí lithium řešit s novou vládou

Piecha dříve působil mimo jiné jako šéf státní agentury CzechInvest. Od roku 2008 byl ředitelem odboru inovačního podnikání a investic. O jmenování Malého informoval na twitteru minulý týden premiér Andrej Babiš (ANO) s tím, že bude náměstkem pro internetizaci ČR. Malý dříve působil jako koordinátor digitální agendy Úřadu vlády.

Na ministerstvu skončila na začátku roku většina dosavadních náměstků, dále ve funkci pokračovali pouze náměstek pro sekci zahraničního obchodu Vladimír Bärtl a státní tajemník Robert Szurman. Kvůli zrušení místa byl mimo jiné z funkce náměstka odvolán bývalý ministr průmyslu v Sobotkově vládě Jiří Havlíček (ČSSD).

Kvůli změně systematizace bylo od ledna na úřadu zrušeno 14 služebních a 11 pracovních míst. V roce 2017 bylo na MPO deset náměstků a 41 ředitelů odborů. Po změně systemizace bude nově sedm náměstků a 39 ředitelů odborů.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Mobil ušitý horníkům na míru
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech