Doba čtení:1 m, 27 s
V prosinci 2015 schválilo ministerstvo uhlí komplexní politický rámec pro zplyňování v oblastech bohatých na černé a hnědé uhlí. Ilustrační foto: pixabay.com

Indické Ministerstvo uhlí zahájilo vůbec první indický pilotní projekt podzemního zplyňování uhlí (UCG) v uhelném bloku Kasta v okrese Jamtara ve státě Džhárkhand. Iniciativa pod záštitou společnosti Eastern Coalfields Limited (ECL) má za cíl revoluci v uhelném průmyslu, a to přeměnou uhlí na cenné plyny, jako je metan, vodík, oxid uhelnatý a oxid uhličitý.

Tyto plyny mají široké průmyslové využití, včetně výroby syntetického zemního plynu, chemických surovin pro výrobu paliv, hnojiv a výbušnin. Podzemní zplyňování uhlí (UCG) přináší zásadní výhodu, neboť uvolňuje ložiska uhlí, jejichž těžba běžnými těžebními technikami není ekonomicky rentabilní, napsal server indiatimes.com.

Tato pilotní iniciativa představuje pro společnost Coal India Limited (CIL) a její dceřiné společnosti významný milník a staví Indii do čela v zavádění nejmodernějších technologií zplyňování uhlí.

Coal India přidělila 23 opuštěných dolů soukromým subjektům

V prosinci 2015 schválilo ministerstvo uhlí komplexní politický rámec pro zplyňování v oblastech bohatých na černé a hnědé uhlí. V návaznosti na tuto politiku si společnost Coal India vybrala uhelný blok Kasta pro nasazení technologie UCG speciálně přizpůsobené indickým geologickým a těžebním podmínkám.

Projekt, který řídí společnost ECL ve spolupráci s Central Mine Planning and Design Institute a kanadskou společností Ergo Exergy Technologies, potrvá dva roky a je rozdělen do dvou fází. Úvodní fáze, která začala 22. června 2024, zahrnovala vytvoření zprávy o technické proveditelnosti prostřednictvím vrtů a testování vzorků jádra. Druhá fáze se zaměří na zplyňování uhlí v pilotním měřítku.

Očekává se, že úspěšná realizace tohoto pilotního projektu otevře transformační příležitosti pro indický energetický sektor a ukáže udržitelné a efektivní využívání národních zdrojů uhlí.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa