Jezeří zachvátily plameny

Cílem cvičení bylo prověřit akceschopnost a koordinaci jednotlivých složek integrovaného záchranného systému. Foto: Vršanská uhelná

Na zámku Jezeří vypukl v neděli 13. května požár. Z provozní budovy se rozšířil na střechu a následně se přenesl i na okolní lesní porost.  Zasahovaly desítky hasičů z  okresu Most a pomáhal i policejní vrtulník.

Zní to sice dramaticky, ale naštěstí žádná podobná situace nestala, ačkoli desítky hasičů i policejní vrtulník na místě skutečně byly. Jednalo se o taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje.  Nechyběli ani hasiči Severní energetické.

Čtěte také:
Příkupové depo po letech znovu ožilo
VIDEO: Největší hydrostatický buldozer na světě

Naše jednotka po příjezdu provedla průzkum a zajistila místo pro přistání vrtulníku letecké služby Policie ČR. Na vrtulník byl připevněn takzvaný ambivak o objemu 600 litrů, který se naplnil vodou z přistavených velkoobjemových cisteren. Plnění vaku si vyzkoušeli i naši hasiči, pro které to byla velmi zajímavá zkušenost. Na místo požáru, které bylo v rámci cvičení označeno dýmovnicí, provedl vrtulník celkem 16 shozů,“ sdělil Rudolf Panhans, zástupce velitele hasičů Severní energetické.

Cílem cvičení bylo prověřit akceschopnost a koordinaci jednotlivých složek integrovaného záchranného systému. Hasiči se rovněž seznámili s objektem státního zámku Jezeří z hlediska rizika vzniku a možnosti likvidace mimořádné události v historických objektech. A protože Jezeří leží v poměrně nepřístupném terénu, prověřovala se i dálková doprava vody na požářiště pomocí přenosných motorových stříkaček. Těmi jsou vybaveny jednotky dobrovolných hasičů z obcí, které se cvičení také účastnily.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo