Doba čtení:1 m, 6 s
Podle Michaely Jílkové je Síkela neviditelný člověk, který nekomunikuje. Foto: koláž iUHLI

Dočkáme se zlevnění energií a pohonných hmot? Co pro to dělá vláda? Na tyto otázky by měl odpovídat ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Ten to však nedělá, za což se dočkal ostré kritiky moderátorky Michaely Jílkové.

„Je to neviditelný člověk. Vyřiďte mu, aby laskavě začal komunikovat s veřejností. Neodpovídá nikomu. Sem do Máte slovo je zván více než půl roku, aby mluvil o plynu a ropě. Nemá čas,“ rozčílila se ve svém pořadu Máte slovo v České televizi Jílková.

„Stěžují si i jiní novináři. Pan ministr Síkela je neviditelný člověk, který nekomunikuje. Stěžovaly si i odborové svazy, že ministerstvo průmyslu je nedobytná pevnost. Prosím, vyřiďte mu, aby laskavě komunikoval s veřejností, protože právě ta tu hrůzu žije a chce slyšet, jak se to bude řešit,“ řekla Jílková směrem k pirátské poslankyni Olze Richterové, kterou požádala, aby Síkelovi vzkázala, že má odpovídat novinářům a veřejnosti.

Páral: Piráti střílí do vlastních řad

Ministr Síkela působí v energetické krizi velmi nerozhodně a nepřesvědčivě. Hovoří sice o přípravě speciálního tarifu, ale odborníci i zaměstnavatelské svazy si stěžují, že s nimi nikdo neprojednává jeho parametry. Jako hlavní nástroj na řešení krize označil Síkela šetření energií, například snížením teploty v budovách.