Kladno rozdělí darované respirátory

Respirátory městu daroval Pavel Tykač, majitel skupiny Sev.en Energy, která od minulého roku vlastní kladenskou teplárnu.Foto: iUHLI.

Kladno dnes rozdělí 5000 respirátorů zdravotníkům, městské policii, pracovníkům sociálních služeb a zaměstnancům mateřských škol. Respirátory mají filtry třídy doporučené jako ochrana před nákazou COVID-19. Městu je daroval Pavel Tykač, majitel skupiny Sev.en Energy, která od minulého roku vlastní kladenskou teplárnu.

Respirátory město předá lidem, kteří jsou v první linii a mají nedostatek ochranných pomůcek. „Myslím tím především lékaře a ostatní personál zdravotnických zařízení včetně praktických lékařů, dětských lékařů, stomatologů, případně i ostatních ambulantních ordinací, městskou policii, pracovníky v lékárnách, v sociálních službách a samozřejmě ve školkách, které máme v provozu,” řekl primátor Dan Jiránek (ODS).

Čtěte také:
Sev.en Energy už převzala teplárny
Pozemky po těžbě uhlí využijí i Lesy ČR

Respirátory tvoří čtyřvrstevná obličejová maska, která odpovídá třídě FFP2. Maska v sobě spojuje funkci roušky a respirátoru – chrání před nákazou nositele i jeho okolí.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu