Koláček bude vypovídat před soudem

Antonio Koláček byl ve švýcarské větvi případu pravomocně odsouzen k 52 měsícům vězení, kam však nenastoupil. Foto: facebook.com/MAITREACZ

Někdejší spolumajitel Mostecké uhelné společnosti Antonio Koláček plánuje na podzim před českým soudem vypovídat. Soud má začít v říjnu, další jednání se plánují na letošní prosinec a na duben 2020.

„Před soudem jsem připraven vypovídat a již také velmi otevřeně vypovídám o všem, co se při transformaci a privatizaci MUS dělo. Určitě budu vypovídat i o roli pánů Pudila a Bobely, protože všechny jejich činnosti v MUS byly podstatné a důležité,“ řekl serveru E15.cz Koláček.

Čtěte také:
Před 20 lety prodala vláda akcie MUS
Podle Koláčka nebyl v kauze MUS nikdo okraden

Pudil byl v době privatizace MUS ředitelem pro strategii a Bobela finančním ředitelem. Oba se pak vedle Koláčka a Luboše Měkoty stali spolumajiteli společnosti. „Byli velmi aktivními účastníky všeho, co se tehdy dělo, a věděli o všem,“ dodal Koláček. Samotný Koláček byl ve švýcarské větvi případu pravomocně odsouzen k 52 měsícům vězení, kam však nenastoupil.

Pudil s Bobelou teď v ostře sledovaném procesu vystupují jako poškození. Po expartnerech žádají přes sedm miliard korun.

„Ve věci jsme zahrnuti jen tím, že švýcarská prokuratura přišla s hypotézou, že společnosti, kterou jsme v té době vlastnili, byla způsobena škoda. Naši právníci dospěli k závěru, že v rozsahu podezření, které měla švýcarská prokuratura, se přihlásíme ke škodě,“ řekl Pudil v nedávném rozhovoru deníku E15.

Naopak Koláček tvrdí, že si Bobela s Pudilem za prodej dolů Pavlu Tykačovi neoprávněně ponechali devět miliard korun. Patřit měly napůl Koláčkovi a již zesnulému Luboši Měkotovi. „České vyšetřovací orgány i Městský soud v Praze jsou již dlouho informovány o tom, že si pánové Pudil a Bobela ponechali neoprávněně devět miliard korun, které jim nikdy nepatřily a stále nepatří,“ poznamenal Koláček.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších těžebních bestií
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo