Doba čtení:1 m, 0 s
Výbuch se odehrál v úterý večer místního času ve městě Sutatausa, které se nachází zhruba 80 kilometrů severně od hlavního města Bogotá. Foto: wikipedia.org

Počet obětí úterního výbuchu v dolech v Kolumbii se zvýšil na 21. Záchranáři nalezli bez známek života těla všech deseti pohřešovaných horníků, uvedly úřady. Výbuch podle prvních poznatků způsobil plyn, který se nahromadil v soustavě uhelných dolů ve městě Sutatausa. Krátce po explozi se podařilo zachránit devět horníků, uvedla agentura EFE.

Ve středu úřady informovaly o 11 mrtvých a deseti pohřešovaných hornících, kteří se nacházeli zhruba 900 metrů pod povrchem. Guvernér departementu Cundinamarca Nicolás García řekl novinářům, že záchranáři nalezli těla pohřešovaných, která nejeví známky života. „Dnes začínají práce na vyzvednutí těchto deseti těl,“ řekl García.

Česko chce plyn z Ázerbájdžánu

Výbuch se odehrál v úterý večer místního času ve městě Sutatausa, které se nachází zhruba 80 kilometrů severně od hlavního města Bogotá. Podle úřadů měly doly povolení k těžební činnosti.

Důlní neštěstí jsou v Kolumbii relativně častá. Týkají se hlavně nelegálních dolů, jejichž provozovatelé často nedodržují ani minimální bezpečnostní zásady. Podle úřadů za posledních deset let v kolumbijských dolech zemřelo přes 1300 lidí.