Kolumbie vstoupila do Světové uhelné asociace

Colombian-Flag

Světová uhelná asociace je bohatší o jihoamerickou zemi. Foto: Wikipedia

Kolumbijská těžební asociace (CMA) se stala novým členem Světové uhelné asociace uhlí (WCA). CMA je klíčovým těžebním sdružením v Kolumbii, neboť reprezentuje 92 procent národní produkce uhlí.

Jsme hrdí na to, že můžeme přivítat kolumbijské sdružení do WCA jako našeho nejnovějšího přidruženého člena a těšíme se na spolupráci s nimi na tématech od udržitelné těžby až po ochranu klimatu,“ řekl serveru minig.com generální ředitel WCA Benjamin Sporton.

Jedním z hlavních cílů CMA je usnadnit předávání znalostí napříč všemi jejími členy a pracovat na zlepšení technických, environmentálních i sociálních podmínek v těžebním sektoru.

Čtěte také:
Světová uhelná asociace má novou ředitelku
Austrálie a JAR s uhlím počítají

Pro kolumbijskou těžební asociaci je mimořádně důležité být členem WCA, což je globální průmyslová síť zastupující mezinárodní producenty uhlí s cílem zajistit pro uhlí udržitelnou budoucnost,“ uvedl předsed CMA Santiago Angel Urdinola.

WCA (The World Coal Association) je celosvětová průmyslová asociace tvořena velkými mezinárodními producenty uhlí a zúčastněnými stranami. Členství je otevřené pro firmy a neziskové společnosti z libovolného místa na světě.

Mohlo by vás zajímat:
Sjednotí Rusko energetiku EU?

Z polského boje o uhlí může těžit Rusko
Lžíce bagru dle ruských tradic