Doba čtení:1 m, 6 s
Důl Schöller foto wikipedia.org
Důl známý také jako Šelerka se začal hloubit koncem 19. století a zapsal se do historie jako poslední místo, kde se na Kladensku dobývalo černé uhlí. Těžba tam skončila v červnu 2002. Foto: wikipedia.org

V Libušíně na Kladensku odborníci odstřelili stometrový komín v areálu dolu Schöller. Pozemek má soukromého vlastníka, do budoucna by na něm měl vzniknout nový průmyslový objekt, řekl ČTK starosta Libušína Vladimír Eichler (nez.).

Odstřel komína sledovaly z prostoru odděleného páskou hloučky lidí, počasí ale podívané moc nepřálo. „Nebylo prakticky nic vidět, protože byla silná mlha,“ uvedl Eichler. Územní plán na místě vymezuje plochy pro výrobu a skladování. „Měl by tam vzniknout nový objet pro podnikání, nějaká hala nebo něco takového,“ dodal starosta.

Carbounion skončí s maloobchodním prodejem energií

Podle webu www.tovarnikominy.cz postavila komín v elektrárně dolu Schöller v roce 1929 společnost Ing. V. Fischer a spol. Důl známý také jako Šelerka se začal hloubit koncem 19. století a zapsal se do historie jako poslední místo, kde se v regionu dobývalo černé uhlí.

Těžba tam skončila v červnu 2002. Rozhodnutí důl uzavřít urychlil výbuch metanu, který si v roce 2001 vyžádal životy čtyř horníků. Důl v té době vlastnila společnost Českomoravské doly, která musela na Kladensku propustit na 1200 zaměstnanců.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa