Doba čtení:1 m, 13 s
Majitel Carbounionu Petr Paukner rozhodnutí zdůvodnil současnými cenami energií na burze a nevýhodným postavení dodavatelů. Foto: Carbounion Bohemia

Společnost Carbounion Bohemia se zbavuje divize maloobchodního prodeje energií. Důvodem jsou současné ceny energií a nevýhodné postavení dodavatelů. Webu E15.cz to řekl majitel Carbounionu Petr Paukner. Od konce roku 2023 se firma bude soustředit už jen na dodávky elektřiny a plynu velkoobchodníkům.

Carbounion Bohemia má v současnosti zhruba 3700 odběrných míst. Velkou část klientů hodlá prodat na konci letošního roku. „Zbude mi jen nepatrný počet odběrných míst a na konci roku 2023 už to zavřu úplně,“ uvedl majitel Carbounionu. Ujistil, že jeho společnost dodržela a dodrží veškeré kontrakty.

Rozhodnutí zbavit se divize maloobchodního prodeje Paukner zdůvodnil současnými cenami energií na burze a nevýhodným postavení dodavatelů. To se podle něj projevilo zejména ve vztahu k velkoodběratelům, tedy u větších firem.

ERÚ určil, kdy se bude šetřit elektřinou

Skupina Caurbounion se skládá z více než 25 společností zaměřených na energetiku. Patří do ní mateřská Carbounion Bohemia, dodavatel Carbounion Komodity, obchodník s hnědouhelnými palivy Emeran 1860, společnost Humatex, přepravní firma Carbosped, elektromontážní společnost Union Grid nebo slovenská Carbounion Slovakia. Holding měl loni tržby přes devět miliard korun a zisk před zdaněním kolem 360 milionů korun.

Petr Paukner vlastní také fotbalový klub Dukla Praha, který hraje druhou nejvyšší soutěž. Podle žebříčku časopisu Forbes je podnikatel 82. nejbohatším Čechem s majetkem v hodnotě 4,4 miliardy korun.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa