Křetínského EP Energy vzrostly tržby i zisk

Doba čtení:1 m, 21 s

Německá hnědouhelná elektrárna Schkopau, která patří EPH. Foto: EP Energy

Firmě EP Energy, která spravuje energetické aktivity Energetického a průmyslového holdingu (EPH), vzrostly od ledna do září meziročně tržby o 3,6 procenta na 1,73 miliardy eur. To je v přepočtu zhruba 47 miliard korun.

Hrubý provozní zisk firmy z impéria Daniela Křetínského se zvýšil o více než osm procent na 305 milionů eur, asi 8,2 miliardy korun. „Náš celkový obchodní výkon zůstává solidní navzdory pokračujícím negativnímu vývoji velkoobchodního trhu s elektřinou, základem je robustní, nízko rizikový obchodní profil naší skupiny,“ uvedl generální ředitel EP Energy Tomáš David.

EPH usiluje ve společném podniku s investiční skupinou PPF usiluje o německá hnědouhelná aktiva švédské společnosti Vattenfall. Vede také jednání s italskou společností Enel o koupi podílu ve Slovenských elektrárnách a na začátku ledna holding koupil šest plynových a jednu tepelnou elektrárnu v Itálii.

Čtěte také:
Kellner & Křetínský: Těžký kalibr na Vattenfall
EP Energy v pololetí vzrostly tržby na 32 miliard

EP Energy je největším dodavatelem tepelné energie v České republice a současně druhým největším domácím výrobcem elektřiny. Vedle českého trhu působí také v Německu a na Slovensku

Holding EPH zahrnuje 40 podniků z Česka, Slovenska, Německa a Polska a jeho aktivity jsou v těžbě uhlí, výrobě elektřiny a tepla, distribuci tepla a v obchodu s elektřinou a plynem. Největšími akcionáři EPH jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží dvě třetiny akcií. Zbytek patří skupině J&T.

Mohlo by vás zajímat:
Němci zavřou Křetínskému elektrárnu
Teplo pro domácnosti podraží
U Vattenfallu nejde o uhlí, ale o elektrárny