Doba čtení:1 m, 23 s
Ilustrační foto: Imagio.cz

Společnost EP Energy Trading podnikatele Daniela Křetínského, která dodává odběratelům elektřinu a plyn, se chystá koupit malou firmu Optimum Energy se stejným zaměřením. Fúzí se od tohoto týdne zabývá ve zjednodušeném řízení Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Napsaly Finanční noviny.

Pražská Optimum Energy, která dodává energie firmám i domácnostem, loni utržila 445 milionů korun a vykázala zisk 16 milionů, o rok dříve měla tržby 600 milionů. Podle výroční zprávy měla minulý rok devět zaměstnanců. Na kapitálu se stoprocentně podílela společnost registrovaná na Kypru. Optimum Energy také ovládala dceřinou společnost Dobrá energie taktéž se zaměřením na dodávky energií.

Společnost EP Energy, která spravuje energetické aktivity Energetického a průmyslového holdingu, zvýšila za letošní první čtvrtletí konsolidovaný hrubý provozní zisk meziročně o 9,3 procenta na zhruba 4,5 miliardy korun. Tržby firmy vzrostly o tři procenta na 18,3 miliardy korun. EP Energy provozuje také německou těžební společnost Mibrag.

Čtěte také: EP Energy ve čtvrtletí utržila 18,3 miliardy Kč

EP Energy je největším dodavatelem tepelné energie v České republice a současně druhým největším domácím výrobcem elektřiny. Vedle českého trhu působí také v Německu a na Slovensku.

Holding EPH zahrnuje 40 podniků z Česka, Slovenska, Německa a Polska a jeho aktivity jsou v těžbě uhlí, výrobě elektřiny a tepla, distribuci tepla a v obchodu s elektřinou a plynem. Největšími akcionáři EPH jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží dvě třetiny akcií. Zbytek patří skupině J&T.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrárnu v Anglii EPH koupil za dvě miliardy Kč
EPH skončí s dovozem německého uhlí do ČR
Finito! EPH koupil italské elektrárny