Doba čtení:1 m, 6 s
Ilustrační foto: EP Energy

Šéf Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský má v příštích letech smělé plány. Holding má růst v Británii, Itálii, za určitých podmínek v Německu a chystá se vstoupit do Slovenských elektráren, napsal týdeník Euro.

„Chceme poměrně masivně růst na vybraných trzích v oblasti klasických zdrojů,“ prohlásil Křetínský během přednášky na Vysoké škole ekonomické. „Pokud bude naše vize úspěšná, tak EPH bude v horizontu jednoho dvou let čtvrtý až třetí největší výrobce elektrické energie v Evropě,“ vyhlásil Křetínský. To by znamenalo, že EPH předstihne polostátní energetickou firmu ČEZ, která je tuzemskou jedničkou.

Čtěte také:
Provozní zisk EPH vzrostl na 22,5 miliardy Kč
Křetínského šachy, firmy zastřeší EPIF

Na expanzi spolupracuje EPH se skupinou PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Obě skupiny se dohodly na společném postupu při převzetí německých aktiv švédského Vattenfallu. „S Petrem Kellnerem jsem aktuálně v kontaktu poměrně často,“ připustil Křetínský.

S Petrem Kellnerem jsem aktuálně v kontaktu poměrně často

Energetika není jediným odvětvím, které šéfa EPH zajímá. „Existují ještě dvě oblasti, kam jsme připraveni investovat. Jednou je zpracování ropy,“ řekl Křetínský s tím, že druhou je železniční doprava.

Mohlo by vás zajímat:
Kellner & Křetínský: Těžký kalibr na Vattenfall
Vy byste nespali, Křetínský je v klidu
EPH skončí s dovozem německého uhlí do ČR

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa