Doba čtení:1 m, 13 s
Energetický a průmyslový holding (EPH) získal elektrárny v Saint-Avold a Gardanne a další aktiva německé skupiny Uniper ve Francii před půldruhým rokem. Foto: wikipedia org

Francie se rozhodla od března 2022 uzavřít své poslední čtyři uhelné elektrárny. Týká se to i dvou elektráren ze skupiny EPH českého byznysmena Daniela Křetínského v Saint-Avold a Gardanne. Holdingem vlastněná společnost GazelEnergie tak bude muset propustit 219 zaměstnanců.

Kromě Saint-Avold a Gardanne se to týká elektráren v Cordemais v departementu Loire-Atlantique a v Le Havru. Obě patří do francouzské skupiny EDF.

Čtěte také:
Německá rozvědka potvrdila obavy
Energetická soběstačnost je český trumf

 „Kvůli rozhodnutí vlády musela společnost vypracovat reorganizační plán, v jehož rámci dojde ke zrušení 219 pracovních míst. Z toho 98 bude zrušeno v Gardanne, 87 v Saint-Avold a 27 v sídle společnosti v Colombes (předměstí Paříže, pozn. red.),“ citoval server Seznam Zprávy z prohlášení GazelEnergie.

Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského získal elektrárny a další aktiva německé skupiny Uniper ve Francii před půldruhým rokem. Holding tehdy přebral od Uniperu všechna aktiva, mimo jiné společnost zabývající se prodejem energií, dvě plynové elektrárny v Saint-Avold, dvě uhelné elektrárny v Saint-Avold a Gardanne, elektrárnu na spalování biomasy v Gardanne a větrné a solární elektrárny.

Společnost GazelEnergie je třetím největším francouzským výrobcem energie z flotily uhelných, plynových a biomasových elektráren a větrných a solárních farem o celkovém výkonu 2 263 MW.