Doba čtení:1 m, 16 s
Kutnou Horu ve středověku proslavila těžba stříbra, svého času byla nejdůležitějším městem po Praze. Někdejší královské horní město, jehož historické jádro je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Foto: wikipedia.org

Kutná Hora kvůli úsporám elektrické energie omezí slavnostní osvětlení památek. Objekty napojené na síť veřejného osvětlení budou odpojeny. Památky, které nejsou připojené k systému veřejného osvětlení, tedy chrám svaté Barbory, Galerie Středočeského kraje a kostel svatého Jakuba, budou nasvícené do 22:00.

Dříve tomu bylo až do 01:00. V případě památek napojených na síť veřejného osvětlení se jedná o reliéf Vrchlického u Královské procházky, sochu svaté Barbory na Komenského náměstí, sochu K. H. Borovského na Havlíčkově náměstí a votivní sloup v ulici V Hutích. Výjimkou bude podloubí v Husově ulici, které zůstane osvětlené.

Letošní setkání hornických měst bude v Kutné Hoře

Kutná Hora bude letos hostit 26. setkání hornických měst. Akce, která by mohla do města přilákat 3000 až 5000 návštěvníků, se uskuteční od 23. do 25. září. Na programu bude mimo jiné průvod horníků městem, předávání cen Český Permon a kulturní program na Palackého náměstí v podobě Svatováclavských slavností, uvedla kutnohorská radnice.

O uspořádání akce rozhodlo vedení Kutné Hory už v roce 2019, nejbližší volný termín byl až na letošek. „Vzhledem k tomu, že Kutná Hora je významným hornickým městem, tak by se toto setkání, které má vždycky hojnou účast a je na mezinárodní úrovni, mohlo konat zde,“ řekl ČTK již dříve starosta Josef Viktora (ANO).

 

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa