Doba čtení:1 m, 2 s
Důl Paskov. Foto: OKD

Moravskoslezskému kraji hrozí kvůli nízkým cenám uhlí hromadné propouštění. Už příští měsíc totiž pravděpodobně přestane platit dohoda, kterou uzavřela firma OKD se státem, aby nemusela uzavřít ztrátový Důl Paskov ve Staříči. Uvedla regionální POLAR TV.

Stát se dohodl se společností OKD, že udrží ztrátový provoz na Dole Paskov až do roku 2017. Za to firmě vyplatí 600 milionů korun na sociální programy pro horníky. Mezi podmínkami ale je, že dohoda přestává platit, pokud tři po sobě jdoucí čtvrtletí klesne cena uhlí pod 110 dolarů za tunu. To se stane už na konci září.

Vláda včera rozhodnutí o budoucnosti Dolu Paskov odložila. O podmínkách prodloužení smlouvy chce ale jednat co nejdříve. “My budeme jednat. Pravděpodobně dostanu mandát já, ministr financí Andrej Babiš (ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD),“ řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD).

Čtěte také: Vláda opět zvedá téma Paskov

Pokud by se nepodařilo dohodnout, hrozí, že OKD bude kvůli nízkým cenám uhlí propouštět i v ostatních šachtách. Důležité prý bude, jak dopadne soutěž o zásobování Elektrárny Dětmarovice. Porazit dotované uhlí z Polska bude ale těžké.

Mohlo by vás zajímat:
OKD není mrtvá společnost, říká její šéf