V sobotu se poběží Hornická desítka

Partnerem akce je Nadace OKD. Foto: wikipedia org Daniel Baránek

Po čtyřiatřicáté bude první listopadová sobota ve Frýdku-Místku patřit jednomu z nejpopulárnějších českých silničních běžeckých závodů – jenž je navíc i historicky spjatý s havířinou. Hornická desítka opět nabídne několik tratí pro výkonnostní i amatérské běžce, od nejmenších po veterány.

Snížili jsme startovné pro všechny muže i ženy nad šedesát let, což jistě naši starší kamarádi běžci a běžkyně uvítají. Udělali jsme úpravy v kategoriích mládeže, v počtu vyhlášených na deset kilometrů a ve výši odměn, čímž jsme reagovali na počty startujících. Poprvé proběhne losování tomboly i pro děti a v neposlední řadě jsme našemu závodu zřídili vlastní internetové stránky www.hornickadestika.cz,“ představil Měsíčníku Horník letošní novinky Josef Nejezchleba, hlavní pořadatel z TJ Slezan Frýdek-Místek a bývalý horník z Dolu Paskov.

Čtěte také:
I horníci mají svou linku důvěry
Bývalý velvyslanec USA Schapiro je Bakalovým právníkem

Partnerem akce podle něj zůstává Nadace OKD a svůj tradiční kilometrový nesoutěžní Běh pro zdraví neopouští ani zdravotní pojišťovna RPB (prvním 750 přihlášeným slibuje tričko s logem závodu a drobnou pozornost, v tombole vylosuje ceny v celkové minimální hodnotě pětadvaceti tisíc korun a nabídne i preventivní vyšetření). Připraveny jsou dále: Závody mládeže, Soutěž škol, Závod mílařů i Zábavné odpoledne. „A samozřejmě hlavní desetikilometrová trať, její odkaz sahá do běhů mezi původními šachtami Paskov a Staříč,“ upozorňuje Nejezchleba. Hornická desítka začíná 2. listopadu už od 9:30 v Národním domě prezentacemi, od 10:30 pak postupně vybíhají děti, ve 13:35 startuje Běh pro zdraví, ve 14:00 mílaři a ve 14:30 muži i ženy na 10 km.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme