Merkury přilákaly stovky lidí

Hlasovat o nejlepší model mohli kromě odborné poroty také všichni návštěvníci výstavy Chytré hlavy si hrají s Merkurem. Foto: Czech Coal

Modely s tématem „ENERGIE“ postavené ze stavebnice Merkur přilákaly do Střediska volného času v Mostě stovky návštěvníků. Bezmála šest set z nich hlasovalo o nejlepší soutěžní exponát. Vítěze vybírala také odborná porota. Nejvíce se líbilo Nádraží základní školy v ulici Obránců míru a Vikingská loď od ZŠ Svážná Most.

Žáci vítězných škol se za odměnu podívají do muzea Merkuru v Polici nad Metují. I na tento výlet je pozve Vršanská uhelná a.s., která spolu s Magistrátem města Most soutěžní výstavu pořádala jako součást svého grantu Chytré hlavy pro Sever.

Čtěte také:
Peníze od těžařů pomohly k novým učebnám
Chytré hlavy rozšířily nabídku

V loňském roce tato těžební společnost Pavla Tykače přispěla prostřednictvím Ústeckého kraje na nákup stavebnic Merkur do jedenácti mosteckých základních škol třemi miliony korun. Letos počet obdarovaných škol rozšířila o další základní a nově i jednu střední školu. Cílem je podpořit výuku technických předmětů a přispět k rozvoji řemeslné zručnosti u dětí a mládeže.

Mohlo by vás zajímat:
Northumberlandia – rekultivace jinak
Z dolu ve Virginii udělali golfové hřiště
Důl v Genku se proměnil v kulturní centrum