Město a těžaři pošlou nemocnici milion

Tykač_Pavel_foto_redakce_iUHLI

Vybavení nemocnice se díky finančnímu daru rozroste o nová nemocniční lůžka. Foto: iUHLI.cz

Pavel Tykač prostřednictvím společnosti Vršanská uhelná a město Most v čele s primátorem Janem Paparegou podpoří Krajskou zdravotní a.s. darem 1 milion korun. Peníze poslouží na nákup dalšího moderního vybavení pro mosteckou nemocnici.

Krajská zdravotní je již několik let pravidelným příjemcem podpory od těžebních společností Pavla Tykače. Jen v posledních dvou letech věnovala Vršanská uhelná na rekonstrukci nemocnice v Mostě 10 milionů korun.

Čtěte také:
Tykačovy peníze pomohly škole ke geoparku
Miliardář koupil přístroj, který rozezná nádor

Na Mostecku dlouhodobě podnikáme a považujeme proto za zcela přirozené podporovat projekty, které mají na region pozitivní dopady. Kromě sportu a vzdělávání je to nepochybně právě zdravotnictví,“ vysvětluje Pavel Tykač.

Jako vedení města máme dlouhodobý zájem, aby mostecká nemocnice poskytovala občanům města co nejlepší péči. Proto, ačkoli město Most není akcionářem Krajské zdravotní, rozhodli jsme se připojit k Vršanské uhelné a část daru, které město od těžařů získalo, věnovat společně právě nemocnici. Věříme, že pacienti nové vybavení ocení,“ říká primátor Mostu Jan Paparega.

Vedle chirurgických přístrojů, modernizované porodnice a zbrusu nového oddělení šestinedělí se nyní vybavení nemocnice opět rozroste. Za darovaný milion hodlá Krajská zdravotní pořídit nová nemocniční lůžka.

Mohlo by vás zajímat:
Školy dostaly díky uhlí už 10 miliónů
Projekt Tykačových už nakrmil tisíce školáků
Chytré hlavy vymyslely průmyslovce nové studio