Doba čtení:52 s
Horníci zůstali v podzemí dolu Pinabete v severním pohraničním státě Coahuila uvězněni 3. srpna 2022, když se zřítila stěna tunelu a způsobila zaplavení celého dolu. Foto: wikipedia.org

Mexické úřady nalezly ostatky dvou z deseti horníků, kteří v srpnu 2022 uvízli a zahynuli v dole El Pinabete ve státě Coahuila. Uvedla to mexická vláda v oficiálním prohlášení.

Úřadům trvalo 512 dní, než našly první pozůstatky 62 metrů pod povrchem, poté co záchranné orgány vytěžily 2,3 milionu metrů krychlových horniny a zeminy, uvádí se ve vládním prohlášení.

Španělsko musí odstranit 7 500 větrníků

Horníci zůstali v podzemí dolu Pinabete v severním pohraničním státě Coahuila uvězněni 3. srpna 2022, když se zřítila stěna tunelu a způsobila zaplavení celého dolu, napsal server Reuters.com.

Neštěstí upozornilo na nebezpečí, kterému čelí pracovníci v malých neregulovaných uhelných dolech v Mexiku, a přitáhlo pozornost k mexické státní energetické společnosti CFE. Podpora CFE a mexického uhelného průmyslu byla pilířem energetické politiky prezidenta Andrese Manuela Lopeze Obradora,