Ministr Mládek naštval starostku Litvínova

Doba čtení:1 m, 15 s

Litvínov. Foto: Oldřich Hájek

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) je dnes kvůli otázce prolomení či zachování limitů těžby hnědého uhlí na Mostecku. Sejde se se starosty horských obcí, Horního Jiřetína, primátorem Mostu a zástupci těžařů. Nezavítá ale do Litvínova, což starostka Kamila Bláhová (ANO) považuje za znepokojující, napsal Deník.cz. Server iUHLI.cz bude o návštěvě ministra informovat.

„Jsme přesvědčeni, že otázka zachování územních ekologických limitů těžby hnědého uhlí je pro rozvoj města Litvínova a kvalitu života jeho obyvatel zásadní. Domníváme se proto, že jednání představitelů města Litvínova s panem ministrem Mládkem, je nanejvýš důležité. Dosavadním postupem ministerstva jsme znepokojeni a žádáme nápravu,“ uvedla Kamila Bláhová s tím, že o ministerské návštěvě se dozvěděla pouze z médií.

Vedení Litvínova se obrátilo na Mládka začátkem prosince v souvislosti s projednáváním Státní energetické koncepce a dalších strategických dokumentů ve vládě České republiky a žádalo ho o možnost postoj města Litvínova i návazné otázky projednat osobně.

„Pan ministr Mládek na dopis města Litvínova v lednu reagoval s tím, že se dokončuje harmonogram cest do regionů, kterých se územně ekologické limity týkají, a na kterých se setká s místními zastupiteli i obyvateli, avšak Litvínov při těchto cestách z nepochopitelných důvodů zatím vynechal, přestože je v regionu během několika posledních měsíců již potřetí,“ doplnila Bláhová.

Nelíbí se jí ani časové rozvržení Mládkovy návštěvy. „Hornímu Jiřetínu pan ministr věnuje 20 minut. Naproti třem hodinám se zástupci těžařských společností je vyváženost informací diskutabilní,“ doplnila starostka Bláhová.