Mirek Topolánek exkluzivně pro iUHLI.cz

Topolanek_TSR1

Mirek Topolánek. Foto: TS ČR

Má Evropa dost uhlí, plynu a ropy? Jaký je výhled Evropy co se energetiky týče v nadcházejících deseti letech? Jakou úlohu hraje plyn v ukrajinské krizi, bude Evropa na ruském plynu závislá? Co způsobí cenová válka u ropy? Server iUHLI.cz příští týden exkluzivně přinese názor bývalého premiéra a předsedy výkonné rady Teplárenského sdružení Mirka Topolánka.

Topolánek byl v letech 2002 až 2010 druhým předsedou Občanské demokratické strany. V letech 200ž až 2009 byl předsedou vlády. Od ledna do května 2009 byl také předsedou Rady Evropské unie. Předsedou výkonné rady Teplárenského sdružení České republiky je od září 2011 a od října 2011 je předsedou dozorčí rady Elektrárny Opatovice, která patří EPH. Loni v prosinci se stal manažerem monopolního slovenského přepravce plynu Eustream.

Topolánek vystřídal řadu postů v rámci Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Loni skončil v dozorčí radě německé hnědouhelné a elektrárenské společnosti Mibrag, nepůsobí už ani v slovenské firmě Nafta, jež spravuje zásobníky plynu na Slovensku.