Mostecký kostel nabídne unikátní fotografie

Doba čtení:57 s

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Foto: Jan Hodač

Výstava fotografií Stanislav Štýse a Jana Hodače nazvaná Proměny napříč staletími bude k vidění v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Veřejnosti bude zpřístupněna v pátek 15. května.

Návštěvníci se mohou těšit na fotografie starého města a záběry z jeho bourání, stejně jako na snímky zachycující přesun kostela. Součástí výstavy budou i proslulá dvojčata Stanislava Štýse, tedy fotografie zachycující různá místa s odstupem několika desetiletí. „Už jen samotná návštěva slavného kostela a vyhlídkové věže s výhledem na obří mostecké jezero je zážitkem, který stojí za návštěvu,“ uvedl Hodač.

V letošním roce jsou hned dvě významná výročí vztahující se k děkanskému kostelu Nanebevzetí Panny Marie. Před 500 lety (11. března 1515) vypukl velký požár, jemuž padl mimo jiné za oběť původní kostel, před 40 lety (30. září – 27. října 1975) pak byla stávající národní kulturní památka přestěhována, aby ji nepostihl osud starého Mostu.

Zároveň bude zahájena výstava v přilehlé Kapli Svatého Ducha, ,,HORY DOLY“ s fotografiemi z posledního krajinářského projektu Jana Hodače, který nabízí netradiční pohled na jedinečnou krajinu regionu.