Motivační příspěvek za očkování v OKD táhne

Propuštěno bude nyní 549 zaměstnanců, dalších asi 1600 lidí by mělo skončit na konci února. Foto: OKD

Personální útvar společnosti OKD evidoval od 14. května do 20. srpna už 1653 zaměstnanců, kteří doložili certifikáty o absolvování kompletní vakcinace proti koronaviru.

Zároveň pokračovalo pravidelné testování těch, kteří nejsou chráněni plným očkováním, nebo mají za sebou více než 180 dní po prodělané nemoci covid-19. Za prázdninové měsíce bylo zatím odebráno více než 2300 vzorků.

Čtěte také:
Nová šichta se může stát evropským dokumentem roku
Bílinské raky ohrožuje invazivní kolega

Situace s našimi očkovanými kolegy se stále vyvíjí, jak se hlásí další a další s potvrzením o ukončené vakcinaci. Každý člověk, jenž takto přijde, dostane v nejbližším výplatním termínu tři tisíce korun čistého,“ informovala personální ředitelka Radka Naňáková. Poznamenala, že další zaměstnanci mají teprve po prvním očkování. Každopádně ale pro ně také stačí doložit po druhé dávce certifikát svému personalistovi, který zajistí vše potřebné k vyřízení odměny.

Program na podporu očkování spustila OKD od května po dohodě s hornickými odboráři, aby tak poděkovala lidem, kteří „udělají tečku“ za nebezpečím koronavirové nákazy. Očkovaní se také nemusí podrobovat jinak stále povinným testům na toto onemocnění. Vzorků se odebralo v revíru od loňského do letošního srpna už dohromady více než 111 tisíc.

Těžební společnost se stala v boji s covid-19 průkopníkem v několika oblastech: Jako jedna z prvních firem zavedla plošné testování, ve spolupráci s hygieniky dále vytvořila metodiku pro kontroly na alkohol a omamné látky v protiepidemických podmínkách a finančně motivovala zaměstnance, kteří se nechají očkovat. „Chystá se i vakcinace přímo ve firmě,“ dodal vedoucí odboru řízení bezpečnosti Luboš Dúbravka.