Mráz Rekultivace nezastaví

Stádo krav na vnitřní výsypce lomu Vršany je v zimních měsících odkázané už jen na přikrmování a seno. Foto: Vršanská uhelná

S příchodem zimy by se mohlo zdát, že Rekultivacím skončila práce. Zaměstnance firmy však nezastaví ani mrazy.

Veškeré venkovní práce máme v současné době již hotové, ale pokračujeme dál, ať už jde o zimní údržbu nebo prořezávky vzrostlých dřevin. V zimních měsících také kácíme porosty pod vedením vysokého napětí v těžebních společnostech, máme zčásti na starost i zimní údržbu, ale také třeba upravujeme terén pro plánovaný archeologický průzkum na úpatí Slatinické výsypky,“ vyjmenoval některé z činností Tomáš Šolar, ředitel společnosti Rekultivace.

Čtěte také:
Dron létá na šachtě podle přesného plánu
Uhelné safari přilákalo tisíce lidí

S příchodem nového roku se zaměstnanci Rekultivací vydají opět do terénu, aby pokračovali v pěstebních pracích, protože se na rekultivované plochy začne navážet mulčovací kůra k sazenicím. „Leden a únor jsou pro tyto práce ideální. Půda bývá zamrzlá a veškeré plochy jsou lépe přístupné. Mulčovací kůra přitom nezamrzá, naopak hřeje a chrání sazenice. Spotřebujeme několik tisíc tun na zhruba 300 tisíc sazenic, které jsme letos vysadili,“ doplnil ředitel.

Stádo krav na vnitřní výsypce lomu Vršany je v zimních měsících odkázané už jen na přikrmování a seno, a to navzdory tomu, že se na podzim rozšířila plocha, kde se může pást. Zásoby sena mají Rekultivace dostatek.

„V příštím roce nás čeká zhruba stejně velký objem prací jako letos, možná o něco vyšší. Chystáme se mimo jiné na velké výsadby v rámci třetí etapy rekultivace lomu ČSA,“ uzavřel Šolar.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech
Běloruský gigant BelAZ 75710
„BIG MUSKIE“ – největší chodící bagr