Na Pardubicku stopnou kotlíkové dotace

Pardubický kraj má na výzvu, která měla být otevřená do 15. prosince, připraven 100 milionů korun. Foto: wikipedia.org Vojtěch Dočkal

Příjem žádostí o dotace na výměnu neekologických kotlů skončí v Pardubickém kraji předčasně už dnes ve 12:00. Hejtmanství už jich dostalo tolik, že na další by nemělo v tomto kole peníze.

Žádosti podané po tomto termínu budou z dalšího hodnocení vyřazeny. V budoucnu kraj vypíše další výzvu, uvedla Karolína Frýdová z kanceláře hejtmana.

Čtěte také:
O dotacích na kotle rozhodnou vteřiny
Pardubický kraj chystá další kotlíkové dotace

V třetí výzvě se žádosti podávaly od 31. října od 6:30, a to pouze elektronicky. V první minutě jich přišlo 870, v dalších dvou minutách asi 80. Hejtmanství má na výzvu, která měla být otevřená do 15. prosince, připraveno 100 milionů korun.

Objem přidělených finančních prostředků je vyčerpán. Případní neúspěšní žadatelé mohou předložit novou žádost o kotlíkovou dotaci do příští výzvy,” uvedla radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hana Štěpánová (STAN). Další výzva by měla být vyhlášena v září 2018.

Hejtmanství v minulosti vypsalo již dvě dotační výzvy na modernizaci kotlů, žádosti se přijímaly pouze v papírové podobě a na úřadu vznikaly dlouhé fronty. Dosud se v kraji rozdělilo více než 190 milionů korun, aktivních smluv je téměř 1700.

Mohlo by vás zajímat:
Polský Krakov otestuje modré uhlí
Německá Energiewende ohrožuje chudé
Teplárenské sdružení: Jen Bílina nestačí