Nadace OKD bude pomáhat i v roce 2022

Nadace OKD spouští již 16. kolo grantových výzev ve své historii.

Nadace OKD už spustila příjem žádostí v programu Pro region a také minigrantový program Srdcovka na rok 2022. Žádosti bude nadace přijímat až do 17. ledna přes grantový portál Grantys.

Grantový program Pro region se snaží směřovat finance do organizací zaměřených na děti, seniory, hendikepované osoby, životní prostředí, vzdělání a sport. O podporu mohou požádat neziskové organizace, které svůj projekt realizují na území měst a obcí Dětmarovice, Doubrava, Frýdek-Místek, Havířov, Horní suchá, Karviná, Orlová, Paskov, Petřvald, Staříč, Stonava, Sviadnov a Žabeň. Maximální výše příspěvku je 200 000 Kč a vždy je vyžadována minimální finanční spoluúčast 20 % z celkové schválené částky. Žadatelé mohou své projektové záměry či nejasnosti také konzultovat a to do 14. ledna 2022 osobně v sídle nadace, telefonicky či online.

Čtěte také:
Soud zamítl žalobu OKD na NWR a Bakalu
Seismická aktivita v revíru OKD

„Pro neziskové organizace jsme jakousi jejich jistotou a některé podporujeme již od samého počátku vzniku nadace. Letos to bude již 16. kolo grantových výzev. Za tu dobu se nadace stala neodmyslitelnou součástí kraje a stále patří mezi top 25 firemních nadací v České republice podle objemu rozdělených příspěvků. V nadaci si uvědomujeme, že podpora veřejně prospěšných aktivit je důležitá a nezbytná. Bez podpory neziskových organizací by nebyly pro veřejnost dostupné určité služby, na které jsou v dnešní době zvyklí,“ uvedla Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD.

Minigrant Srdcovka vyhlašuje nadace tradičně na den patronky havířů svaté Barbory tedy 4. prosince. Je určený všem zaměstnancům firem OKD, Green Gas DPB, DIAMO, odštěpný závod HBZS a DIAMO, a odštěpný závod DARKOV, kteří se aktivně zapojují v neziskových organizacích. Srdcovka je mezi žadateli velice oblíbená, díky tomuto minigrantu získalo příspěvek již 567 neziskových projektů v Moravskoslezském kraji. Patroni neboli srdcaři projektů mohou pro organizace, ve kterých působí, opět získat od 5 000 do 30 000 Kč.

Projekty v programu Srdcovka se letos budou opět podávat prostřednictvím online systému Grantys a své žádosti mohou organizace odesílat až do 10. ledna 2022. Žadatelé mohou využít jako každý rok konzultací, které budou probíhat do 7. ledna. Novinkou je, že nadace bude pořádat konzultační dny přímo na pracovištích dárců. Termíny budou zveřejněny na webových stránkách nadace, sociálních sítích a prostřednictvím nástěnek u zaměstnavatelů Srdcařů. Letos se Srdcařům podařily uspořádat letní tábory a soustředění. Děti si tak mohly užít prázdniny se vším všudy. Některé organizace naopak nakupovaly potřebné pomůcky a náčiní pro zvelebování svých zázemí. „V dnešní době je důležité, že jsou mezi námi lidé, kteří ve svém volném čase pomáhají dětem, seniorům, hendikepovaným lidem či ochraně zvířat a přírody,“ sdělila Preisingerová.

„Podrobné informace o výzvách jsou dostupné na webových stránkách Nadace OKD a také doporučujeme sledovat naše sociální sítě jako Facebook, Instagram a Twitter,“ doplnila Silvie Balčíková, projektová manažerka.