Nadace OKD slaví desáté narozeniny

Nadace OKD je stále jednou z největších firemních nadací se sídlem v Moravskoslezském kraji. Foto: nadaceokd.cz

Nadace OKD oslavila 10 let svého působení. Za dobu svého fungování podpořila celkem 2 305 projektů částkou přesahujících 312 milionů korun.

Nadace je stále jednou z největších firemních nadací se sídlem v Moravskoslezském kraji. V žebříčku Top 25 firemních nadací a fondů si zasloužila 11 pozici v celé České republice a ročně rozdělí v průměru 10 milionů korun. Tyto finanční prostředky z pravidla Nadace OKD rozděluje prostřednictvím grantů, jež jsou vypisovány v rámci grantových programů Pro region a Srdcovka.

Čtěte také:
Horničtí odboráři kritizují karvinskou nemocnici
Karviná půjčí na kotlíky všem

V letošním roce čeká nadaci vstup do nového desetiletí. Je zkušenější a stala se pro mnoho organizací významným finančním partnerem nejen v kraji. „Nastartovali jsme spoustu myšlenek, které si nyní žijí už vlastním živostem. Neziskové organizace nám dávají důvod, aby nadace stále zachovala svůj cíl,“ sdělila Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD.

Nadaci OKD založila firma OKD, a.s. I přesto, že černouhelný sektor prochází těžkým obdobím a tomu logicky odpovídají omezené možnosti hlavního dárce, těžařské společnosti OKD, zůstává Nadace OKD největší soukromou nadací v regionu. „Je to možné díky odpovědnému hospodaření v lepších časech, kdy jsme uspořili dostatek prostředků, a můžeme tak pokračovat v podpoře regionu,“ dodává Karolína Preisingerová.

„Při organizování celého výročí jsme vycházeli z podstaty celé nadace a tou je vzájemná spolupráce a téměř rodinné vztahy s námi podpořenými organizacemi. Cílem je tedy nejen oslavit 10 let, ale předně poděkovat všem, bez kterých by dnes nadace nebyla tím čím je,“ říká administrátorka programu Kateřina Tůmová Blablová.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se baví bagry po práci
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje