Doba čtení:1 m, 21 s
Nadace OKD je největší nadací v Moravskoslezském kraji a zároveň jednou z nejvýznamnějších v celé České republice.

Nadace OKD se 14. září představí na Hornických slavnostech 2019 v Parku Boženy Němcové v Karviné-Fryštátě opět se svým městečkem. Tentokrát ho postaví v pohádkovém duchu a program začne od 14 hodin.

Společně s námi ho zajistí neziskové organizace z našeho regionu. Kromě naší nadace se totiž představí řada zajímavých spolků, neziskovek i lidí, kteří v nich pracují. Jako každý rok si pro návštěvnky připravili mnoho zábavy a soutěžních úkolů, aby mimo jiné ukázali, co vše se za jejich prací skrývá,“ uvedla pro Měsíčník Horník Silvie Balčíková, marketingová koordinátorka Nadace OKD s tím, že chybět nebude ani tradiční soutěžní cesta.

Čtěte také:
Půl milionu pro děti z Barborky
Bývalý velvyslanec USA Schapiro je Bakalovým právníkem

S odměnou pro účastníky, kteří absolvují všechny stanoviště a splní úkoly. „Kromě toho máme pro děti mnoho krásných a hodnotných cen, dále jsme si pro ně připravili kreativní dílničku s výrobnou slizu a placek, skákací hrad či fotokoutek. A bodyzorbing, který si mohou vyzkoušet i dospělí,“ upřesnila Balčíková. O občerstvení se v Nadačním městečku postará Iniciativa Dokořán, malování na obličeje a jiné zajímavé aktivity zajistí KSVČ Juventus. Dále se představí: TJ Sokol Karviná, Naše Montessa, Podané ruce, Střední škola techniky a služeb, ADRA, ADAM – Autistické děti a my, Sbor dobrovolných hasičů Petrovice – Závada, Centrum pro rodinu Sluníčko, Survival & Kung-fu Club Karviná, Dolní oblast Vítkovice.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme