Doba čtení:1 m, 0 s
Uhelné safari se už roky těší obrovskému zájmu veřejnosti, letos si však turisté návštěvy v těžebních lokalitách skupiny Sev.en Energy bohužel užít nemohli. Foto: Severní energetická

Skvělý výhled na nově vznikající krajinu kolem lokality ČSA budou mít v příštím roce návštěvníci Uhelného safari. Na nejvyšším bodě nově rekultivovaného území totiž v listopadu vyrostla nová vyhlídka s altánem.

Letos si turisté návštěvy v těžebních lokalitách skupiny Sev.en Energy bohužel užít nemohli, organizátoři Uhelného safari ale věří, že nadcházející sezona už proběhne obvyklým způsobem a připravují pro návštěvníky novinky a vylepšení. Týkají se mimo jiné takzvané rekultivační trasy. Jak v okolí povrchových lomů vzniká nová krajina a území se neustále mění, měli by mít i účastníci Uhelného safari možnost si tyto změny prohlédnout.

Čtěte také:
Desátý ročník Uhelného safari byl nejúspěšnější
Na zaplavení lomu ČSA bude chybět až 1,7 miliardy

Na nejvyšším místě nově rekultivovaných ploch v lokalitě ČSA, kde je mimo jiné umístěna i meteostanice, proto vyrostla vyhlídka, odkud je jedinečný pohled na ukončené i probíhající rekultivace a lom ČSA. Není to jediná novinka, kterou skupina Sev.en Energy v souvislosti s novou sezonou Uhelného safari připravuje.