Připravujeme rozhovor s mosteckým primátorem

Uměle vytvořené neprůtočné rekultivační jezero Matylda. Foto: Oldřich Hájek

Jak ovlivní rozhodnutí vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) o limitech těžby hnědého uhlí v nejbližších letech ale i dlouhodobě Mostecko? Je možné, aby se region zaměřil na jiný průmysl či služby. A jak řešit dlouhodobě vysokou nezaměstnanost na Mostecku. Server iUHLI.cz se na tyto otázky pokusí najít odpovědi při rozhovoru s primátorem města Most Janem Paparegou, který vyjde počátkem týdne.

Primátor již dříve uvedl, že prolomení či neprolomení limitů může být pro region Mostecka doslova a bez přehánění osudovou záležitostí. Přitom severní Čechy patří z hlediska přírodního a nerostného bohatství k nejbohatším regionům v České republice. Bohužel stát tuto skutečnost opomíjí. Důsledky jsou nezaměstnanost, kriminalita a sociální problémy, pro které lze bez pomoci státu jen stěží hledat řešení.

Mostecký rodák Paparega není členem žádné politické strany ani hnutí a do Zastupitelstva města Mostu kandidoval jako nezávislý kandidát za volební stranu Severočeši Most. Zkušenosti s komunální politikou sbíral už jako zastupitel ve funkčním období 2010 až 2014. Dříve pracoval jako samostatný advokát.